Rogowiec, 29.08.2018 r.

Studia podyplomowe w Bełchatowie i Radomsku. Członkowie Solidarności  z korzystnymi rabatami.

Informujemy, iż MK NSZZ „Solidarność” KWB Bełchatów wynegocjowała z władzami Społecznej Akademii Nauk (SAN) korzystne rabaty dla członków związku, którzy w roku akademickim 2018/2019 rozpoczną studia podyplomowe na tej uczelni.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że podnoszenie kwalifikacji i zdobywanie nowych umiejętności jest bardzo ważną cechą współczesnego społeczeństwa. Nowe stanowisko pracy, awans, czy rozpoczęcie nowej pracy wymaga niejednokrotnie od pracownika tej wiedzy, której nie posiadł podczas swoich studiów. Z tego względu SAN proponuje członkom Solidarności, w ramach podpisanej umowy, bardzo korzystne warunki studiowania na kierunkach studiów podyplomowych:

1.     Zamówienia publiczne.

2.     Organizacja Pomocy Społecznej.

3.     Menedżerskie studia podyplomowe – Przywództwo, Innowacyjność, Partnerstwo.

4.     Bezpieczeństwo i higiena pracy.

5.     Prawo pracy, kadr, ubezpieczeń społecznych i aspekty regulacji prawnych ochrony danych osobowych – ABI/IOD.

6.     RODO Ochrona danych osobowych – audyt wewnętrzny.

7.     Zarządzanie surowcami mineralnymi i energią w działalności górniczej, eksploatacji odkrywkowej i energetyce.

8.     Zarządzanie w ubezpieczeniach społecznych.

Wymienione kierunki wydają się najbardziej atrakcyjnymi dla pracowników kopalni i spółek zależnych. Wszystkie informacje dotyczące kierunków, zniżek oraz promocji dla członków związku można otrzymać w Biurze Rekrutacji SAN:
Radomsko, ul. Sucharskiego 87, tel. 44 680 11 40,
Bełchatów, ul. Czapliniecka 96, tel. 44 788 46 22,
oraz w siedzibie Związku
Pentagon, I piętro, pokój nr 106, tel. 44 737 49 35.

DARMOWE SZKOLENIA DLA CZŁONKÓW SOLIDARNOŚCI

      Informujemy, że wspólnie z firmą KSK Szkolenia, organizujemy II edycję bezpłatnych szkoleń dla członków NSZZ  Solidarność, która rozpocznie się w listopadzie 2018 roku.

Osoby zainteresowane uzyskaniem uprawnień:

- operatora ładowarek, spycharek, koparek, koparko-ładowarek, walców drogowych i równiarek

- operatora maszyn budowlanych i drogowych

proszone są o kontakt  w siedzibie związku: Pentagon, I piętro, pokój nr 106.

     Kursy będą odbywały się w soboty i niedziele w Bełchatowie. Osoby uczestniczące w kursach uzyskają państwowe uprawnienia.

    Warunkiem udziału w szkoleniu jest złożenie wymaganych dokumentów do 28 września 2018 roku (dokumenty można pobrać w siedzibie związku).

ZAWODY WĘDKARSKIE O PUCHAR NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”

MK NSZZ „Solidarność” informuje, że podjęła decyzję o zorganizowaniu I Zawodów wędkarskich o Puchar NSZZ „Solidarność”. Zawody odbędą się dnia 29.09.2018 roku na Osadniku Sportowym „KAMIEŃ”, zbiórka o godzinie 800 . Zapisy będą przyjmowane do 24.09.2018 r. w siedzibie Związku.

Wpisowe dla członków związku wynosi 15 zł, dla pozostałych startujących 30 zł.

Żądamy  natychmiastowego wstrzymania realizowania przedmiotowych projektów. czytaj pismo ...

                                                                         KOMUNIKAT

                                                                        MK NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”

                                                                                                tel.(44) 737 49 35

                                                                                                TAI . 49 36

                                                                                                www.solidkwbbel.pl

                                                                                                solidkwbbelchatow@vp.    

 

        

                                                                                       KOSY NA SZTORC

 

 

W październiku ubiegłego roku związki zawodowe Kopalni będące w sporze zbiorowym, wobec zobowiązania się Zarządu GiEK SA do przedstawienia materiałów (Paktu Pracowniczego) wychodzących naprzeciw postulatom określonych w Referendum, zawiesiły spór zbiorowy do 31 marca. Zmiany w Zarządzie jakie nastąpiły w grudniu miały nie wpłynąć na podejście do problemów sygnalizowanych przez związki zawodowe. Materiały jakie otrzymaliśmy 31 marca jednak w ani w jednym słowie nie odnosiły się do postulatów związkowych, wręcz przeciwnie; w zawoalowany sposób powrócił temat tworzenia w grupie CUW-ów. Kilkanaście stron w opisowy sposób przedstawia problemy branży węgla brunatnego i… nic więcej. Żądnego odniesienia do gwarancji pracowniczych, do żadnych postulatów załogi! Czyżby Zarząd chciał winę za sytuację zwalić na związki zawodowe
i je uczynić odpowiedzialnymi?

Materiały jakie otrzymaliśmy możemy śmiało nazwać bardziej gniotem, niż Paktem!
A zwalanie winy za jego treść na poprzedni zarząd jest już swoistą schizofrenią! Przecież poprzedni zarząd został odwołany 23 grudnia, a Dokument przekazano związkom zawodowym w ostatnim dniu marca! Czyli co, przez 100 dni nowy zarząd nie miał czasu, aby przedstawić własna propozycję?! Lekceważenie problemów załogi, ignorowanie zgłaszanych postulatów, oto w jaki sposób Zarząd GiEK SA próbuje zapisać się w pracowniczej pamięci! Nie tędy droga Panowie; kto sieje wiatr, ten zbiera burzę!

Informujemy wszystkich członków związku, wszystkich pracowników kopalni, spółek zależnych i nadzorowanych, że nie akceptujemy takiego podejścia i uchwała z dnia 25 kwietnia, daje możliwość odwieszenia sporu zbiorowego. Uznajemy, że Zarząd PGE GiEK SA, mając odpowiedni czas, posiadając odpowiednie warunki i możliwości nie wywiązał się z podpisanego porozumienia zawieszającego spór zbiorowy, i nie przestawił wymaganych dokumentów, mogących być przedmiotem negocjacji. Taka postawa Zarządu musi się spotkać ze zdecydowaną odpowiedzią związków zawodowych i dlatego podkreślamy, że postulaty referendalne są dla nas najważniejsze, gdyż wyrażają wolę załogi, będąc wynikiem obaw pracowników o bezpieczeństwo podstawowych praw pracowniczych: prawa do pracy i prawa do godziwego wynagrodzenia.

W najbliższym czasie podamy informację o ogłoszeniu pogotowia strajkowego jak również
o terminie strajku ostrzegawczego.

                                        

                                                          CZY BEŁCHATÓW PODZIELI LOS ADAMOWA I KONINA ?

W ostatnim tygodniu dotarła do nas informacja, że PGE GiEK SA, a właściwie dwa ostatnie oddziały przynoszące zyski – czyli Kopalnia i Elektrownia Bełchatów – przekazały na tworzenie Polskiej Grupy Górniczej 500 mln zł w gotówce. Nie byłoby w tym nic dziwnego
i złego, gdyby nie to, że i u nas zaczyna brakować kasy! Taka polityka zarządzania może doprowadzić do tego, że wkrótce znajdziemy się w sytuacji górników z Adamowa
i Konina.

Dramatycznie spada wydobycie węgla brunatnego w Naszej Kopalni, o czym dobrze wiedzą pracownicy wkopu oraz pionu ekonomicznego; gwałtownie zmniejszają się wpływy gotówki, a to w konsekwencji może zagrozić naszym zarobkom i naszemu bytowi. W 2015 roku wydobyliśmy ponad 42 mln ton węgla, w tym roku może to być zaledwie 32 mln ton …. Oszczędności dotykają już wszystkich dziedzin naszego kopalnianego życia – mniej środków na inwestycje, mniej środków na bieżące utrzymanie ruchu kopalni, mniej na remonty, mniej marzeń o budowie Złoczewa. Nawet w spółkach zależnych coraz głośniej mówi się
o restrukturyzacji zatrudnienia, o nieprzedłużaniu umów z pracownikami, którzy mają umowy jedynie na czas określony. Ale czy tylko na tym się skończy?

Decyzja o „sponsoringu” PGG została podjęta przez zarząd i radę nadzorczą PGE GiEK SA
w iście ekspresowym tempie. Czy nikt z Zarządu i Rady Nadzorczej nie pomyślał o naszej przyszłości, chociażby przez konieczność gromadzenia środków na budowę odkrywki Złoczew?! A bez tej budowy trudno patrzeć na przyszłość naszej załogi w jasnych, optymistycznych kolorach… Uważamy, że decyzja ta jest decyzją złą, działającą na szkodę Spółki, a na pewno na szkodę ok. 12000 pracowników zatrudnionych w Bełchatowskim Zagłębiu. Taka decyzja powinna być oprotestowana przez naszych „przedstawicieli” w Zarządzie i Radzie Nadzorczej. Minęło 100 dni pracy nowego Zarządu,
i po tym okresie możemy stwierdzić, że „dobra zmiana” w zarządzie i spółkach zależnych sprowadziła się jedynie do sprowadzenia Zespołu Kolesiów z Dolnego Śląska na intratne stanowiska i zainicjowanie… poważnego zagrożenia dla prawidłowego funkcjonowania kompleksu bełchatowskiego. Mówimy dość traktowania Bełchatowa jak dojnej krowy, która ratuje wszystkich i wszystko. Nawet wyborcze obietnice.

I tak na marginesie – wydając 500 mln zł na „sponsoring” węgla kamiennego zarząd nie może znaleźć ok. 8 mln zł dla GKS Bełchatów! KPINA!!!

Został wysłany apel do posłów i senatorów w/s odkrywki Złoczew oraz zaproszenie na spotkanie w dniu 22 maja 2017 r. czytaj więcej ...

czytaj komunikat...W dniu 29.02.2016 r. podpisano Porozumienie Płacowe w Betrans

20170510 103404

W dniach 09-10 maja 2017 r. w Warszawie przy grobie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki pełniła służbę MK NSZZ „Solidarność” PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział KWB Bełchatów.

Dla  nas była to pierwsza służba, więc wrażenia są ogromne. Wszyscy podkreślają duchową wartość tego miejsca. To nic, że było chłodno - ogrzewała nas wiara w naszego patrona Ks. Jerzego.

Od ponad trzydziestu lat, każdego dnia i każdej nocy, niezależnie od pogody, przy grobie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki pełnią wartę delegacje z różnych stron Polski. Akcję zainicjowano jeszcze za życia Ks. Jerzego, pod koniec 1982 r., gdy cegłę z materiałem wybuchowym wrzucono do jego mieszkania. Akt przemocy ostrzegał duchownego przed dalszą, niepodległościową działalnością, a jednocześnie stanowił realne zagrożenie dla jego zdrowia i życia. Zawiązała się wtedy grupa osób pełniących całonocne dyżury przy plebanii oraz na terenie przykościelnym, chroniąc kapłana przed niebezpieczeństwem. Misję kontynuowano również po śmierci Bł. Ks. Jerzego. Początkowo grobu pilnowano przed osobami chcącymi zniszczyć oraz zbezcześcić miejsce pochówku, zaś obecnie czuwanie ma znaczenie symboliczne. Jest przede wszystkim dowodem trwania przy wartościach, za które Ksiądz Jerzy poświęcił swoje życie…

 

W dniu 29.02.2016 r. podpisano Porozumienie Płacowe w Ramb czytaj komunikat ...

W dniu 1 marca 2017 r. odbyło się spotkanie Zarządu Spółki za Związkami Zawodowymi czytaj komunikat ...

W dniu 21 maja 2015 r. odbędzię się w Warszawie posiedzenie Sądu Apelacyjnego w/s odszkodowania za zamianę akcji.

czytaj wiecej ...

 

W dniu 2 sierpnia dowiedzieliśmy się z nieoficjalnych źródeł, że od 1 września Kopalnia chce zmienić dotychczasową umowę wykonywania usług przez MegaSerwis, która polegałaby na sprzątaniu obiektów tylko przez dwa dni w tygodniu. W związku z tym napisaliśmy pismo do Prezesa MegaSerwisu o pilne spotkanie w powyższym temacie oraz zażądaliśmy w piśmie do Dyrektora Kopalni o natychmiastowe wycofanie tej decyzji czytaj pismo ...

Płace na 2015 r oraz Projekt CUW do kasza !!! Czytaj więcej...

dlaczego-warto

SFbBox by psd to html

banner1

banner2

banner3