Poniżej przedstawiamy pismo dotyczące przyszłości Spółki jak i Pracowników Elbest Security, które zostało wysłane w dniu 25.05.2023 r. do Wiceministra Jacka Sasina oraz Marcina Izdebskiego Dyrektora Departamentu Spółek Paliwowo-Energetycznych.

Ponadto w dniu 24.05.2023r. odbyło się spotkanie z Zarządem Spółki, którego tematem były zgłoszone przez MK NSZZ „Solidarność” PGE GiEK S.A. Oddział KWB Bełchatów postulaty:

  • Wprowadzenie dodatkowego dnia wolnego od pracy (Dzień Górnika lub Dzień Energetyka)
  • Zwiększenie odpisu na ZFŚS o 100%
  • Wprowadzenie 13 stałej pensji wypłacanej po przepracowaniu 12 miesięcy
  • Wypłaty nagrody rocznej z zysku firmy
  • Wprowadzenie dodatkowych 4 dni urlopu wypoczynkowego

Powyższe postulaty zostały poparte przez wszystkie Związki Zawodowe obecne na spotkaniu.

IMG 20230529 0001

Marsz

Komunikat po nadzwyczajnym posiedzeniu Komisji Krajowej NSZZ “Solidarność” w dniu 16 listopada 2022 r.
 
Komisja Krajowa Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” na swoim nadzwyczajnym posiedzeniu podjęła dzisiaj decyzję o zawieszeniu planowanej na jutro akcji protestacyjnej „Marsz Godności”. W obecnej sytuacji wszystkie siły i uwaga powinny być skupione na zagrożeniu w jakim znalazła się Polska, dlatego planowany protest zostanie przeprowadzony w innym terminie.
 
Komisja Krajowa składa wyrazy współczucia rodzinom i bliskim ofiar tragedii w Przewodowie. W tej dramatycznej chwili jesteśmy razem z Wami. Bez względu na ostateczny wynik śledztwa, winę ponosi Rosja, która dokonała agresji na Ukrainę.
 
NSZZ „Solidarność” stanowczo podkreśla że postulaty, które stały się powodem zorganizowania „Marszu Godności” są nadal aktualne i „Solidarność” nie zrezygnuje z walki o ich realizację. Stąd apel do Rządu RP, aby kierując się taką samą odpowiedzialnością jak „Solidarność”, podjął natychmiastowe rozmowy w sprawie postulatów.
 
Niezależnie od powyższego, Komisja Krajowa kieruje do członków Związku i wszystkich struktur zaangażowanych w organizację protestu słowa podziękowania za pełną mobilizację i liczne zaangażowanie. Jednocześnie prosimy o wyrozumiałość. Nigdy w historii Związku nie musieliśmy podejmować tak trudnej decyzji. Jednak nasza Ojczyzna, którą „Solidarność” nie tylko ma na sztandarach, ale i w swoich sercach, wymaga odpowiedzialności i rozwagi.
 

discount

 

Informujemy, iż dzięki działaniom Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność”, który podpisał umowę z Termy Szaflary sp. z o.o. z siedzibą w Szaflarach ul. Osiedle Nowe 20, wszyscy członkowie Związku mogą skorzystać z bogatej oferty po okazaniu Legitymacji elektronicznej. Dla członków NSZZ „Solidarność” udzielono stałego rabatu w wysokości:

  • 20% na wejście do części basenowej obiektu Termy Szaflary oraz bilet OPEN z wyłączeniem biletów na 1,5h oraz biletów promocyjnych;
  • 15% rabatu w restauracji włoskiej Pasta La Vista;
  • 15% rabatu na zabiegi w Akademii relaksu i Przyjemności.

Warunkiem otrzymania rabatu jest przedłożenie członkowskiej Legitymacji elektronicznej.

Cała oferta Termy Szaflary jest dostępna pod linkiem >>> Witaj - Termy Szaflary - Baseny termalne - Apartamenty

SFbBox by psd to html

banner1

banner2

banner3