Marsz

Komunikat po nadzwyczajnym posiedzeniu Komisji Krajowej NSZZ “Solidarność” w dniu 16 listopada 2022 r.
 
Komisja Krajowa Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” na swoim nadzwyczajnym posiedzeniu podjęła dzisiaj decyzję o zawieszeniu planowanej na jutro akcji protestacyjnej „Marsz Godności”. W obecnej sytuacji wszystkie siły i uwaga powinny być skupione na zagrożeniu w jakim znalazła się Polska, dlatego planowany protest zostanie przeprowadzony w innym terminie.
 
Komisja Krajowa składa wyrazy współczucia rodzinom i bliskim ofiar tragedii w Przewodowie. W tej dramatycznej chwili jesteśmy razem z Wami. Bez względu na ostateczny wynik śledztwa, winę ponosi Rosja, która dokonała agresji na Ukrainę.
 
NSZZ „Solidarność” stanowczo podkreśla że postulaty, które stały się powodem zorganizowania „Marszu Godności” są nadal aktualne i „Solidarność” nie zrezygnuje z walki o ich realizację. Stąd apel do Rządu RP, aby kierując się taką samą odpowiedzialnością jak „Solidarność”, podjął natychmiastowe rozmowy w sprawie postulatów.
 
Niezależnie od powyższego, Komisja Krajowa kieruje do członków Związku i wszystkich struktur zaangażowanych w organizację protestu słowa podziękowania za pełną mobilizację i liczne zaangażowanie. Jednocześnie prosimy o wyrozumiałość. Nigdy w historii Związku nie musieliśmy podejmować tak trudnej decyzji. Jednak nasza Ojczyzna, którą „Solidarność” nie tylko ma na sztandarach, ale i w swoich sercach, wymaga odpowiedzialności i rozwagi.
 

discount

 

Informujemy, iż dzięki działaniom Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność”, który podpisał umowę z Termy Szaflary sp. z o.o. z siedzibą w Szaflarach ul. Osiedle Nowe 20, wszyscy członkowie Związku mogą skorzystać z bogatej oferty po okazaniu Legitymacji elektronicznej. Dla członków NSZZ „Solidarność” udzielono stałego rabatu w wysokości:

 • 20% na wejście do części basenowej obiektu Termy Szaflary oraz bilet OPEN z wyłączeniem biletów na 1,5h oraz biletów promocyjnych;
 • 15% rabatu w restauracji włoskiej Pasta La Vista;
 • 15% rabatu na zabiegi w Akademii relaksu i Przyjemności.

Warunkiem otrzymania rabatu jest przedłożenie członkowskiej Legitymacji elektronicznej.

Cała oferta Termy Szaflary jest dostępna pod linkiem >>> Witaj - Termy Szaflary - Baseny termalne - Apartamenty

W dniach 16 - 18.09.2021 roku odbyło się XXVIII Walne Zebranie Delegatów Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Brunatnego NSZZ „Solidarność”. Podczas Zebrania do Rady Sekcji z MK NSZZ „Solidarność” PGE GiEK S.A. Oddział KWB Bełchatów zostali wybrani:

 • Włodzimierz Kula
 • Krzysztof Kopciński
 • Szymon Możdżeń

Do Komisji Rewizyjnej został wybrany:

 • Piotr Małecki

Ponadto Zebranie Delegatów Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Brunatnego NSZZ „Solidarność” podjęło stanowisko w sprawie sytuacji w polskim górnictwie węgla brunatnego i planów związanych z utworzeniem Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego.

Z pełną treścią stanowiska można się zapoznać po kliknięciu w link >>>Stanowisko<<<

W dniu 02.09.2021 r. odbyło się Walne Zebranie Delegatów MK NSZZ „Solidarność” PGE GiEK S.A. Oddział KWB Bełchatów, na którym przewodniczący Ryszard Fryś przedstawił sprawozdanie z dotychczasowej działalności Związku w obecnej kadencji. Natomiast Joanna Smolarek, przewodnicząca Komisji Rewizyjnej, przedstawiła sprawozdanie Komisji Rewizyjnej. W trakcie WZD został uzupełniony skład Międzyzakładowej Komisji, Komisji Rewizyjnej oraz Delegatów Sekcji Krajowej Branży Węgla Brunatnego NSZZ „Solidarność”.

Do Międzyzakładowej Komisji zostali wybrani:

 • Iwona Wiśniewska Bestgum
 • Andrzej Wicher e-3/TC

Do Komisji Rewizyjnej zostali wybrani:

 • Piotr Małecki IZL/DI
 • Bartosz Śmietanka Bestgum

Na Delegatów Sekcji Krajowej Branży Węgla Brunatnego NSZZ „Solidarność” zostali wybrani:

 • Andrzej Wicher e-3/TC
 • Rafał Wargacki Betrans

Walne Zebranie Delegatów podjęło dwie uchwały, które zostały zgłoszone w trakcie Zebrania:

>>> Uchwała nr 1

>>> Uchwała nr 2

SFbBox by psd to html

banner1

banner2

banner3