W dniach 16 - 18.09.2021 roku odbyło się XXVIII Walne Zebranie Delegatów Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Brunatnego NSZZ „Solidarność”. Podczas Zebrania do Rady Sekcji z MK NSZZ „Solidarność” PGE GiEK S.A. Oddział KWB Bełchatów zostali wybrani:

 • Włodzimierz Kula
 • Krzysztof Kopciński
 • Szymon Możdżeń

Do Komisji Rewizyjnej został wybrany:

 • Piotr Małecki

Ponadto Zebranie Delegatów Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Brunatnego NSZZ „Solidarność” podjęło stanowisko w sprawie sytuacji w polskim górnictwie węgla brunatnego i planów związanych z utworzeniem Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego.

Z pełną treścią stanowiska można się zapoznać po kliknięciu w link >>>Stanowisko<<<

W dniu 02.09.2021 r. odbyło się Walne Zebranie Delegatów MK NSZZ „Solidarność” PGE GiEK S.A. Oddział KWB Bełchatów, na którym przewodniczący Ryszard Fryś przedstawił sprawozdanie z dotychczasowej działalności Związku w obecnej kadencji. Natomiast Joanna Smolarek, przewodnicząca Komisji Rewizyjnej, przedstawiła sprawozdanie Komisji Rewizyjnej. W trakcie WZD został uzupełniony skład Międzyzakładowej Komisji, Komisji Rewizyjnej oraz Delegatów Sekcji Krajowej Branży Węgla Brunatnego NSZZ „Solidarność”.

Do Międzyzakładowej Komisji zostali wybrani:

 • Iwona Wiśniewska Bestgum
 • Andrzej Wicher e-3/TC

Do Komisji Rewizyjnej zostali wybrani:

 • Piotr Małecki IZL/DI
 • Bartosz Śmietanka Bestgum

Na Delegatów Sekcji Krajowej Branży Węgla Brunatnego NSZZ „Solidarność” zostali wybrani:

 • Andrzej Wicher e-3/TC
 • Rafał Wargacki Betrans

Walne Zebranie Delegatów podjęło dwie uchwały, które zostały zgłoszone w trakcie Zebrania:

>>> Uchwała nr 1

>>> Uchwała nr 2

discount

 

Informujemy, iż dzięki działaniom Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność”, który podpisał umowę z Termy Szaflary sp. z o.o. z siedzibą w Szaflarach ul. Osiedle Nowe 20, wszyscy członkowie Związku mogą skorzystać z bogatej oferty po okazaniu Legitymacji elektronicznej. Dla członków NSZZ „Solidarność” udzielono stałego rabatu w wysokości:

 • 20% na wejście do części basenowej obiektu Termy Szaflary oraz bilet OPEN z wyłączeniem biletów na 1,5h oraz biletów promocyjnych;
 • 15% rabatu w restauracji włoskiej Pasta La Vista;
 • 15% rabatu na zabiegi w Akademii relaksu i Przyjemności.

Warunkiem otrzymania rabatu jest przedłożenie członkowskiej Legitymacji elektronicznej.

Cała oferta Termy Szaflary jest dostępna pod linkiem >>> Witaj - Termy Szaflary - Baseny termalne - Apartamenty

20210823 komunikat pracownicy 1

W pracach nad projektem Umowy Społecznej brały udział związki z KWB Bełchatów wchodzące w skład Trójstronnego Zespołu ds. Branży Węgla Brunatnego:

ZZ GWB, ZZ "KONTO", ZZ "KADRA", ZZ PRC oraz MK NSZZ "Solidarność".

Pierwsze spotkanie z przedstawicielami Rządu w temacie Umowy Społecznej zostało zaplanowane na dzień 1.09.2021r.

 

Dziękujemy Wszystkim uczestnikom wyjazdu na manifestację do Warszawy w szczególności naszym członkom, którzy poświęcili swój wolny czas. Dziękujemy również kolegom z Solidarności i OPZZ-u Sempertrans za solidaryzowanie się z naszymi postulatami i uczestnictwo w manifestacji zorganizowanej przez Sekretariat Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność”. Jeśli Rządzący w dalszym ciągu będą prowadzić monolog a nie dialog ze stroną społeczną liczymy, że w następnych akcjach będzie nas jeszcze więcej.

DSC 0007DSC 0046DSC 0084DSC 0169

SFbBox by psd to html

banner1

banner2

banner3